19.06.2014

Premiera słuchowiska "Święty chaos" w radiowej Trójce

W sobotę, 21 czerwca o godz. 16.00, w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 odbędzie się premiera słuchowiska „Święty chaos”. Reżyserii audiobooka Cezarego Harasimowicza podjął się Krzysztof Czeczot.

„Święty chaos” to utrzymana w stylistyce political fiction historia Jamy Ulan – Amerykanki o polsko-tatarskich korzeniach, komandoski i agentki CIA, która podczas akcji w Iraku zostaje rozpoznana przez Al-Kaidę, schwytana i stracona.

- Jej śmierć okazuje się jednak nowym początkiem. Jamy dostaje się w ręce tajemniczych zleceniodawców, którzy w zależności od potrzeb zmieniają jej psychikę i ciało. Bohaterka pojawia się w różnych krajach, z bronią w ręku uczestniczy w brutalnych wydarzeniach zmieniających losy świata. Choć piekielnie inteligentna i silna, zostaje zmanipulowana. Pewnego dnia, udręczona i zamknięta w obcym ciele, Jamy zbuntuje się jednak przeciw narzuconej roli - opowiada Cezary Harasimowicz.

Jego „Święty chaos” to pierwszy w Polsce audioserial, który ukazał się najpierw w formie audiobooka, a dopiero później jako książkowa powieść. „Święta sieć”, czyli druga część tej trylogii, ukaże się jesienią. Na tym jednak nie koniec - na podstawie dzieła Harasimowicza powstaną także: gra komputerowa, interaktywny komiks oraz serial telewizyjny.

Premiera „Świętego chaosu” w Studiu im. A. Osieckiej zapowiada się równie fenomenalnie – fragmenty słuchowiska przy akompaniamencie muzyki Michała Lorenca, granej na żywo przez grupę DesOrient, przeczytają: Danuta Stenka, Grażyna Wolszczak, Waldemar Barwiński, Łukasz Simlat i Miłogost Reczek.

- Radio jest teatrem wyobraźni, a Trójka miejscem rzeczy niezwykłych, sceną otwartą dla wycieczek umysłu. Zapraszamy na godzinne spotkanie ze znakomitą literaturą i wielkimi aktorskimi nazwiskami pod czujnym okiem obsypanego nagrodami reżysera Krzysztofa Czeczota. W szybkim, współczesnym świecie warto się zatrzymać dla spraw cennych. Nie mamy wątpliwości, że proponujemy Państwu coś wyjątkowego - zaprasza Anna Gacek, gospodyni sobotniego wydarzenia przy Myśliwieckiej 3/5/7.

„Święty chaos” będzie czwartym, realizowanym na żywo w Programie 3 Polskiego Radia słuchowiskiem - wcześniej można było usłyszeć: „Blade Runnera” Philipa K. Dicka, „Karaluchy” Jo Nesbø i „Ojca chrzestnego” Mario Puzo.

Transmisja na antenie Trójki oraz w formie wideo na stronie: http://www.polskieradio.pl/9,Trojka

Projekt powstał we współpracy z Audioteką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz