26.10.2013

Książka na czekanie

ksiazka na czekaniePrzeglądając ostatnio informacje dotyczące ciekawych inicjatyw związanych z czytelnictwem jako takim, znalazłem interesującą propozycję krzewienia kultury pisania i czytania prosto z rodzinnego 3miasta.Projekt zwie się Książka na czekanie. Ów propozycja w ogólnym zarysie polega na stworzeniu "przestrzeni" do pisania i promowania własnych opowiadań i innych amatorskich prób pisarskich.


Zadaniem Książki na czekanie jest również utworzenie pięciu "domków" - miejsc, gdzie stworzone prace będą czekały na swych czytelników, głównie osób, które korzystają z przestrzeni publicznej, czyli np. w przychodni czy w kawiarni.


Spojrzałem na stronę projektu i na razie nic nie wiadomo, gdzie będą znajdować się w 3mieście owe "domki", ale mam nadzieję, że propozycja Stowarzyszenia Kreatywnej Edukacji z Gdańska znajdzie pozytywny odzew i Książka na czekanie nie stanie się martwym tworem, tak jak było w przypadku trójmiejskich siatek z książkami, które znajdowały się w gdańskich tramwajach:


Czytelnia w gdańskich tramwajach

Dla wszystkich ciekawych Książki na czekanie podaję adresy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz