12.10.2012

Dwa oblicza książek i internetu

Dziś bardziej weekendowo, choć nie do końca. Pojawiły się na e-biznes.pl dwa teksty traktujące o książkach. Jeden tekst, autorstwa Dawida Zarazińskiego, traktuje o wolności internetu i człowieka jako takiego, druga propozycja to typowo zabawowe podejście zarówno do książki jak i do treści w niej zawartych. Tak więc Julian Assange i Bad Piggies.Twórca Wikileaks wydaje nową książkę


Julian Assange, twórca portalu Wikileaks, zapowiedział publikację nowej książki poświęconej ?internetowi, wolności i sprzeciwowi?.


Assange przebywa obecnie na terenie ambasady Ekwadoru w Londynie, gdzie otrzymał azyl polityczny. Australijczyk chroni się w ten sposób przed oskarżeniami o przestępstwa seksualne wysuwanymi przez szwedzką prokuraturę i przed groźbą deportacji do USA, gdzie za ujawnienie setek tysięcy poufnych depesz amerykańskiej dyplomacji może grozić mu kara śmierci lub dożywotniego pozbawienia wolności.


Australijczyk właśnie zapowiedział wydanie nowej książki, która nazywać będzie się ?Cypherpunks: Freedom and the Future of the Internet?. Publikacja pojawić ma się na rynku 26 listopada, a jej współtwórcami są Jacob Applebaum, Jeremie Zimmermann oraz Andy Müller-Maguhn.


Książka jest w dużej mierze oparta o wywiad, jakiego Assange udzielił w czerwcu. Pojawić mają się także nowe treści poświęcone inwigilacji, ochronie danych i praw autorskich, wpływowi korporacji czy anarchizmowi.


źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/10/tworca-wikileaks-wydaje-nowa-ksiazke/


---Przepis na jajecznicę od twórców ?Angry Birds?


Firma Rovio postanowiła wydać interaktywną książkę kucharską. Tytuł książki mówi sam za siebie: ?Bad Piggies, najlepsze przepisy jajeczne?.


Interaktywna książka posiada te same przepisy, które pojawiły się w drukowanej wersji książki wydanej w 2011 r. Aplikacja posiada instrukcje krok po kroku urozmaicone fotografiami, niezbędny w obcowaniu z jajkami minutnik oraz zdjęcia gotowych potraw.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dcJGdlJlbHA

Peter Vesterback z Rovio w oficjalnym oświadczeniu powiadomił o głównym przesłaniu przyświecającemu wydaniu książki:
Chcieliśmy stworzyć książkę kucharską, która daje możliwość gotowania potraw razem z bohaterami naszej gry. Książka jest interaktywna na każdym etapie ? podczas przeglądania ilustracje ożywają, można również udostępnić zdjęcia własnych potraw wśród rodziny i przyjaciół.Książka-aplikacja z przepisami na omlet i inne potrawy jajeczne została oficjalnie zaprezentowana na Targach Książki we Frankfurcie i aktualnie można ją pobrać z AppStore w cenie 0,99 dol. lub 0,69 euro. W niedługim czasie pojawi się również w Google Play.


źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/10/przepis-na-jajecznice-od-tworcow-angry-birds/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz