28.09.2012

Nowe modele Nooka wchodzą na rynek

Po niedawnej premierze czytnika e-booków i tabletów od Amazona w najbliższym czasie będziemy mieli możliwość sprawdzenia czytników-tabletów pochodzących od największego konkurenta Kindle, czyli urządzeń Nook firmy Barnes&Noble. Jakie nowości szykują się wraz z premierą najnowszych czytników?


Nowe czytniki od Barnes&Noble, czyli Nook HD i Nook HD+ są aktualnie dostępne w przedsprzedaży odpowiednio w cenach 199 i 269 dolarów. Ich oficjalna premiera na rynku amerykańskim nastąpi 1 listopada.


http://www.youtube.com/watch?v=z1W1wZ6lVYE


Nook HD


Model Nook HD jest 7-calowym tabletem z ekranem o rozdzielczości 1440x900, czyli 243 pikseli na cal (PPI), co stawia go w tym samym segmencie co popularny iPad (264 PPI) oraz Google Nexus i Kindle Fire HD (216 PPI). Czytnik jest porównywalny wielkością w stosunku do pozostałych 7-calowych urządzeń, jest natomiast nieco lżejszy i cieńszy niż propozycje Google i Amazona.Wewnątrz Nooka HD znajduje się dwurdzeniowy procesor 1,3GHz firmy Texas Instruments co stanowi poprawę w stosunku do poprzednich modeli Nooka. Niestety pod względem prędkości przetwarzania operacji Nook HD będzie nieznacznie odbiegać np. od Nexusa 7, opartego na procesorze czterordzeniowym.


Nook HD będzie dostępny w kolorze białym i grafitowym z pojemnością dysku 8 i 16 GB w cenach 199 i 229 dolarów.Nook HD+


Nook HD+ jest z kolei czytnikiem z 9-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920x1280 pikseli. Rozdzielczość ta będzie stanowiła dość osobliwą propozycję, ponieważ proporcje ekranu będą w nietypowej skali 16:10. Może to w zasadniczy sposób wpłynąć na obsługę plików wideo oraz aplikacji.Pod obuudową Nooka HD+ znajdziemy dwurdzeniowy procesor o szybszym taktowaniu w stosunku do Nooka HD ? 1,5 GHz. Nowy czytnik-tablet ma być dostępny w kolorze grafitowym, a cena uzależniona będzie od pojemności dysku: 16GB ? 269 dol., 32GB ? 299 dol.


Zarówno Nook HD jak i HD+ posiadają:
  • 1 GB pamięci RAM;

  • WiFi 802.11n

  • żywotność baterii: 10 godzin podczas czytania i 9 godzin podczas odtwarzania plików wideo;

  • system operacyjny oparty na Androidzie 4.0

  • opcjonalnie istnieje możliwość posiadania adaptera HDMI.


W porównaniu z głównym konkurentem, czy Kindle Fire, urządzenia Barnes&Noble nie będą niestety posiadały możliwości połączenia przez sieć komórkową.


źródło zdjęć: Barnes&Noble

źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/09/nowe-modele-nooka-wchodza-na-rynek/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz