25.05.2012

Na rynku e-booków robi się ciasno

Powoli dochodzi do sytuacji, że e-booki mogą nas dosięgnąć gdziekolwiek się nie poruszymy. Gdzieś ostatnio znalazłem prognozy dotyczące ekspansji tego typu publikacji. Wynika z nich, że europejski rynek e-prasy rozwinie się do 2015 roku z takim animuszem, że 50 proc. wydawanych czasopism będzie miało swoje wersje elektroniczne. Jeszcze lepiej ma wyglądać sytuacja na rynku amerykańskim, gdzie też będzie 50 proc., ale w tym przypadku ten procent oznacza ilość prasy tylko i wyłącznie elektronicznej w stosunku do całego rynku.

Szokujące, ale może to i dobrze, niech się rozwija ten rynek jak najprężniej bo daje to duże szanse skoku w szybkości przetwarzania informacji i łatwości dostępu do różnych treści, w tym także niszowych.

Poniżej ostatni pomysł na rynku polskim, współpraca Nexto z Orange przy stworzeniu księgarni internetowej http://ebooki.orange.pl/:


Współpraca Nexto z Orange, powstaje nowy sklep ebooki.orange.pl


Nexto, lider na rynku e-booków, stworzył dla Orange sklep ebooki.orange.pl. Powstał on z myślą o klientach Orange, którzy na starcie mogą pobrać trzy darmowe książki oraz dostają 50% zniżki na wszystkie tytuły.

Sklep http://ebooki.orange.pl/ ma zapewnioną wysoką jakość usług przez firmę Nexto. Serwis został przygotowany we współpracy pomiędzy Nexto - dostawcą treści i firmą zarządzającą sklepem ? oraz Janmedia Interactive - wykonawcą sklepu. Unikalne oferty, premiery i wszystkie promocje kierowane będą specyficznie do grupy klientów Orange. Stworzono specjalny moduł SMS Premium pozwalający na zamówienie e-książki lub e-prasy SMS-em. Po wysłaniu wiadomości tekstowej, której koszt wynosi tyle co cena towaru, na specjalny numer, otrzymuje się SMS-a z kodem zwrotnym, który pozwala na pobranie wybranej pozycji. Jest to bardzo szybka i wygodna forma, która powinna przekonać wielu klientów do skorzystania z usługi.Wraz ze startem serwisu użytkownicy sieci będą mogli kupić wszystkie ebooki znajdujące się w ofercie z rabatem 50%. Ta usługa dostępna jest przy płatnościach kartą lub przelewem. Dodatkowo każda zarejestrowana w sklepie osoba ma możliwość pobrania trzech darmowych tytułów z oferty wydawnictwa Prószyński i S-ka: ciepłą, napawającą optymizmem opowieść obyczajową ?Sosnowe dziedzictwo? Marii Ulatowskiej, kryminał ?Arytmia? napisany przez rodzeństwo ? pisarkę i kardiologa - Anne i Evena Holtów oraz ?Zupy i sosy? ? praca zbiorowa. Aby je otrzymać należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści EB na numer 80060. Wiadomość zwrotna będzie zawierać kod, który upoważnia do ściągnięcia jednej z książek. Każda zarejestrowana osoba na ebooki.orange.pl może wykorzystać trzy kody.

Nexto w swojej historii posiada podobny projekt z innym partnerem z rynku telekomunikacyjnego ? z firmą Plus. W ramach tej współpracy powstał sklep www.plusoczytelnia.pl, który cieszy się dużą popularnością pośród klientów Plusa. Niedługo planowany przez Nexto jest projekt z kolejnym partnerem z branży telekomunikacyjnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz